Rodinný pension Konírna

Celkový pohled

Jedná se o repliku staročeské roubenky uvedené do provozu od ledna 2015. Stavba je provedena s ohledem na nízkou energetickou náročnost a ekologickou zátěž životního prostředí. V rámci stavby byly použity výhradně materiály splňující standarty moderního stavitelství v kombinaci s tradičními prvky, jako je masivní dřevo, které je v rámci výstavby a hlavně interiérů maximálně využito. Pension je umístěn v klidné spíše odlehlejší části obce mezi pastvinami a sousedství tvoří jen původní roubené stavení a přilehlé hospodářství.

Vybavení

Vybavení pensionu bylo zvoleno tak, aby maximálně vyvolávalo pocity přirozenosti a stylu zvoleného ubytování. V přízemí se nachází mimo velké společenské místnosti vybavené masivním selským nábytkem s kachlovými kamny (jídelny) s přímým spojením s prostornou venkovní terasou a venkovním posezením, staročeská kuchyně s dětským koutem, která je hostům nepřetržitě k dispozici, dále šatna, WC, infra sauna s koupelnou. Po dřevěném schodišti se dostanete do ubytovací části, kde jsou hostům k dispozici nadstandardně vybavené pokoje.

Vybavení

Součástí ubytování mohou být snídaně podávané z domácích, nebo regionálních potravin. Ostatní stravování po dohodě. Pro hosty je po dohodě volně k dispozici již zmiňovaná infra sauna doplněná fototerapií.

K objektu také patří i přilehlá stavba – krbovna, a venovní wellness - relaxační sud. Krbovna hostům umožňuje posezení u otevřeného ohně s možností rožnění a grilování za jakéhokoli počasí v přírodní a stylové stavbě která umocňuje celkový ráz zařízení. Venkovní wellness zase návštěvníci využívají v zimních měsících pro koupel v horké lázni. Teplotu vody si sami udržují přikládáním do ohně. V letních měsících je ale hojně využíván bazén se slanou vodou a konstantní teplotou vody 28°C V neposlední řadě je dětem k dispozici i dětské hřiště.

Lama

Nyní se ale vraťme k místu, ve kterém jsou tyto stavby situovány. Jedná se o venkovské hospodářství – Winning village ranch, jehož součástí jsou rozlehlé pastviny a to jak s koňmi, tak dalšími hospodářskými zvířaty, jako jsou kozy, ovce, vepři, kravka, oslík, husy, ale také lama a párek pštrosů afrických. Toto hospodářství může po předchozí dohodě sloužit hostům jako součást ubytování a způsob relaxace, nebo vyžití  v rámci práce na hospodářství.

Kontakt:

Penzion Konírna
Vítězná 544 01, Huntířov č.p. 73
E-mail:info@pensionkonirna.cz
Mobil: 603868177, 773020003

EU KJH Program royvoje venkova LEADER